Gå til indhold

UNIC AIR ApS

2008
Stiftet
15
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Solbjerg Hovedgade 90 A
8355 Solbjerg
Kort fortalt
UNIC AIR ApS blev etableret i 2008 og har adresse i Solbjerg. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 14 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen fremstilling af klimaanlæg, ikke til husholdningsbrug.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
4.000
3.000
2.000
1.000
0
-1.000
Likviditetsgrad
190%
God
Afkastningsgrad
30%
Meget god
Soliditetsgrad
46%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15 20
Likviditetsgrad
190%
God
Afkastningsgrad
30%
Meget god
Soliditetsgrad
46%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste13.95310.3077.58411.66210.223
Primært resultat4.2571.081-1.0192.3782.015
Finansielle poster netto-149-257-147-321-146
Resultat før skat4.107825-1.1672.0571.869
Årets resultat3.176606-9111.5761.425
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
4.000
3.000
2.000
1.000
0
-1.000

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver3.1403.3332.9021.5440
Materielle anlægsaktiver741031359
Finansielle anlægsaktiver333333382.086
Anlægsaktiver i alt3.2473.4692.9361.5852.146
Omsætningsaktiver11.07710.52510.62415.08916.337
Aktiver i alt14.32413.99413.56016.67418.483

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital6.6233.4472.8413.7521.823
Langfristet gæld8441.6102.3563.7682.663
Kortfristet gæld5.8217.9567.6008.20913.230
Passiver i alt14.32413.99413.56016.67418.483
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-07-012024-07-012023-07-012022-07-012021-07-01
Slutdato2026-06-302025-06-302024-06-302023-06-302022-06-30