Gå til indhold

Sweetspot A/S

2018
Stiftet
10
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Nybrovej 97
2820 Gentofte
Kort fortalt
Sweetspot A/S blev etableret i 2018 og har adresse i Gentofte. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 5,3 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen engroshandel med sukker, chokolade og sukkervarer.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000
-4.000
Likviditetsgrad
95%
Svag
Afkastningsgrad
-6%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-3%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15
Likviditetsgrad
95%
Svag
Afkastningsgrad
-6%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-3%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000
-4.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste5.2706.2025.5301.4242.874
Primært resultat-1.9641.6911.306-3.443-197
Finansielle poster netto-1.146-1.365-857-567-508
Resultat før skat-3.106323384-4.024-901
Årets resultat-2.627187267-3.145-752
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000
-4.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver2.2812.8561.442127307
Materielle anlægsaktiver588517164222
Finansielle anlægsaktiver441410445528508
Anlægsaktiver i alt3.3103.3171.9597191.036
Omsætningsaktiver30.96635.34131.42313.25313.017
Aktiver i alt34.27638.65833.38213.97214.053

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital-1.0271.5941.440-802-314
Langfristet gæld2.1232.5212.8542.3004.637
Kortfristet gæld32.76233.99528.85412.4759.731
Passiver i alt34.27638.65833.38213.97214.053
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.500
1.000
500
0
-500
-1.000
-1.500

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31