Gå til indhold

NOMA HOLDING ApS

2013
Stiftet
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
c/o NP 2021
Refshalevej 213 A
1432 København K
Kort fortalt
NOMA HOLDING ApS blev etableret i 2013 og har adresse i København K. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 86 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
-5.000
Likviditetsgrad
143%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
15%
Meget god
Soliditetsgrad
48%
Meget god
Likviditetsgrad
143%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
15%
Meget god
Soliditetsgrad
48%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste86.33772.56468.85057.771-2.584
Primært resultat12.93418.18418.06018.915-
Finansielle poster netto32-261-269-171-16
Resultat før skat12.96617.92417.79118.743-2.600
Årets resultat9.41813.82613.65514.737-2.600
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
-20.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
-5.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver8.527366443521-
Materielle anlægsaktiver12.4518.97111.17711.577-
Finansielle anlægsaktiver2.2692.2122.2062.1755.511
Anlægsaktiver i alt23.24711.54913.82614.2735.511
Omsætningsaktiver63.62882.65158.03654.99540
Aktiver i alt86.87594.20171.86369.2685.551

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital41.28633.7767.20019.0714.138
Langfristet gæld---0-
Kortfristet gæld44.57459.47063.68149.681214
Passiver i alt86.87594.20171.86369.2685.551
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31