Gå til indhold

Maxplay ApS

2016
Stiftet
17
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Falkevej 5
4600 Køge
Kort fortalt
Maxplay ApS blev etableret i 2016 og har adresse i Køge. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 10 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen engroshandel med træ og byggematerialer samt sanitetsartikler.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.500
1.000
500
0
Likviditetsgrad
170%
God
Afkastningsgrad
7%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
33%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15 20 25
Likviditetsgrad
170%
God
Afkastningsgrad
7%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
33%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste10.44211.95213.24711.5579.409
Primært resultat1.4831.9902.5692.0711.102
Finansielle poster netto-452-769-576-426-67
Resultat før skat1.0311.2211.9921.6441.034
Årets resultat7889861.5191.268794
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.500
1.000
500
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver3358377727
Materielle anlægsaktiver245349426344268
Finansielle anlægsaktiver1414141414
Anlægsaktiver i alt292421477435310
Omsætningsaktiver20.52116.93624.76127.17418.216
Aktiver i alt20.81317.35725.23827.60918.526

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital6.8866.0985.3624.0933.075
Langfristet gæld7477211.3941.349662
Kortfristet gæld12.0599.66117.19121.02014.056
Passiver i alt20.81317.35725.23827.60918.526
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31