Gå til indhold

KTI A/S

2007
Stiftet
2
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
c/o Kjeld Thomsen
Vedbæk Strandvej 460
2950 Vedbæk
Kort fortalt
KTI A/S blev etableret i 2007 og har adresse i Vedbæk. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 210 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
-5.000
-10.000
Likviditetsgrad
159%
God
Afkastningsgrad
0%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
53%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 1 2 3
Likviditetsgrad
159%
God
Afkastningsgrad
0%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
53%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste210.829206.538200.757192.460186.232
Primært resultat2.8744.65418.15220.85428.551
Finansielle poster netto-9.153-2.9087.677-27218.434
Resultat før skat-6.2791.74625.82820.58246.985
Årets resultat-8.139-3.62014.515-8.43915.626
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
250.000
200.000
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
-5.000
-10.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver2.54205.00010.000-
Materielle anlægsaktiver813.030822.376780.986863.241750.794
Finansielle anlægsaktiver22.1395.4321.0703.585116
Anlægsaktiver i alt837.711827.808787.056876.826750.910
Omsætningsaktiver257.657280.281367.186271.831298.614
Aktiver i alt1.095.3681.108.0891.154.2421.148.6571.049.524

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital579.937590.445611.344604.829665.725
Langfristet gæld294.023301.641328.109310.379218.590
Kortfristet gæld161.816163.681163.178188.318117.880
Passiver i alt1.095.3681.108.0891.154.2421.148.6571.049.524
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
1.200.000
1.000.000
800.000
600.000
400.000
200.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
800.000
600.000
400.000
200.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31