Gå til indhold

JAST HOLDING ApS

2011
Stiftet
3
Ansatte
Adresse
Pilealle 18
7130 Juelsminde
Kort fortalt
JAST HOLDING ApS blev etableret i 2011 og har adresse i Juelsminde. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen administrations- og kontorserviceaktiviteter.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
150.000
100.000
50.000
0
-50.000
-100.000
Likviditetsgrad
311%
Meget god
Afkastningsgrad
4%
Svag
Soliditetsgrad
42%
Meget god
Likviditetsgrad
311%
Meget god
Afkastningsgrad
4%
Svag
Soliditetsgrad
42%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Omsætning
2021
2022
2023
2024
2025
1.200.000
1.000.000
800.000
600.000
400.000
200.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning593.858683.9681.060.670856.828744.859
Bruttofortjeneste-----
Primært resultat29.495140.09486.367165.12655.295
Finansielle poster netto-33.440-33.239-48.208-28.125-40.150
Resultat før skat-3.945106.85538.159137.00115.145
Årets resultat-80.43761.9585.951117.08618.005
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
150.000
100.000
50.000
0
-50.000
-100.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver119164531.4851.490
Materielle anlægsaktiver348.394325.445398.967689.939666.035
Finansielle anlægsaktiver3.3093.3093.3093.3093.317
Anlægsaktiver i alt351.822328.918402.329694.733670.842
Omsætningsaktiver367.106465.866486.944463.633394.661
Aktiver i alt718.928794.784889.2731.158.3661.065.502

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital298.822369.648317.985451.701288.535
Langfristet gæld243.318263.884397.474441.277556.720
Kortfristet gæld118.158102.879144.011243.398212.595
Passiver i alt718.928794.784889.2731.158.3661.065.502
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
1.200.000
1.000.000
800.000
600.000
400.000
200.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
500.000
400.000
300.000
200.000
100.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31