Gå til indhold

Graphic Robotics ApS

2018
Stiftet
9
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Hollufgårdsvej 31
5260 Odense S
Kort fortalt
Graphic Robotics ApS blev etableret i 2018 og har adresse i Odense S. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 9,7 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen anden udgivelse af software.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000
-4.000
Likviditetsgrad
102%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
15%
Meget god
Soliditetsgrad
-7%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15 20 25
Likviditetsgrad
102%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
15%
Meget god
Soliditetsgrad
-7%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste9.7027.6464.1744.7462.159
Primært resultat662-2.424-4482.063-140
Finansielle poster netto-361-66-64-59-73
Resultat før skat301-3.652-6292.675-213
Årets resultat367-3.106-5362.4136
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000
-4.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver1073525968401.085
Materielle anlægsaktiver531.288---
Finansielle anlægsaktiver8455457669523
Anlægsaktiver i alt2442.1941.1721.5351.108
Omsætningsaktiver4.1193.2452.5212.940752
Aktiver i alt4.3635.4393.6934.4751.860

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital-318-9092.1972.733320
Langfristet gæld6071.451112110-
Kortfristet gæld4.0544.8121.3681.6321.525
Passiver i alt4.3635.4393.6934.4751.860
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.000
1.000
0
-1.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31