Gå til indhold

Golfskoven ApS

1997
Stiftet
36
Ansatte
Adresse
Sandbakken 9
8270 Højbjerg
Kort fortalt
Golfskoven ApS blev etableret i 1997 og har adresse i Højbjerg. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 11 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter.
Direktion
Ejerforhold
Golfskoven ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Likviditetsgrad
237%
Meget god
Afkastningsgrad
42%
Meget god
Soliditetsgrad
70%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15 20 25
Likviditetsgrad
237%
Meget god
Afkastningsgrad
42%
Meget god
Soliditetsgrad
70%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste11.57810.99312.34910.8797.061
Primært resultat4.5583.3115.3625.1452.379
Finansielle poster netto-723539-275-371-287
Resultat før skat3.8353.8505.2484.9282.139
Årets resultat2.8102.7374.0873.8351.663
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver470627783--
Materielle anlægsaktiver2.8243.5224.3665.8436.933
Finansielle anlægsaktiver763746735724630
Anlægsaktiver i alt4.0574.8945.8856.5677.563
Omsætningsaktiver6.85213.98920.61717.79214.484
Aktiver i alt10.90818.88326.50124.35922.047

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital7.62615.78716.83812.7518.428
Langfristet gæld2531.1992.0412.5312.269
Kortfristet gæld2.8881.6217.2618.74810.929
Passiver i alt10.90818.88326.50124.35922.047
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-07-012024-07-012023-07-012022-07-012021-07-01
Slutdato2026-06-302025-06-302024-06-302023-06-302022-06-30