Gå til indhold

BY KLIPKLAP ApS

2010
Stiftet
1
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Gødstrup Søvej 9
7400 Herning
Kort fortalt
BY KLIPKLAP ApS blev etableret i 2010 og har adresse i Herning. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 281.604. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen fremstilling af møbler.
Direktion
Ejerforhold
BY KLIPKLAP ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.500
1.000
500
0
-500
-1.000
-1.500
-2.000
Likviditetsgrad
17%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-61%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-230%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2021 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 2 4 6 8 10
Likviditetsgrad
17%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-61%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-230%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste282-29165873.524
Primært resultat-455-766-904-1.5691.557
Finansielle poster netto-102-40-24-85-37
Resultat før skat-558--928-1.6551.520
Årets resultat-558-806-928-1.6571.184
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0
-1.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.500
1.000
500
0
-500
-1.000
-1.500
-2.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver254296320400-
Materielle anlægsaktiver6813313017330
Finansielle anlægsaktiver111168282
Anlægsaktiver i alt332439457655112
Omsætningsaktiver411137482.4094.149
Aktiver i alt7435765053.0644.261

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital-1.712-1.155-348801.796
Langfristet gæld0566431740
Kortfristet gæld2.4561.1644222.9102.465
Passiver i alt7435765053.0644.261
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31