Gå til indhold

AnnoAnno ApS

2017
Stiftet
11
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Store Kongensgade 134 A, 4.
1264 København K
Kort fortalt
AnnoAnno ApS blev etableret i 2017 og har adresse i København K. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 7,6 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen detailhandel med tøj.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000
Likviditetsgrad
250%
Meget god
Afkastningsgrad
3%
Svag
Soliditetsgrad
9%
Svag
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 10 20 30 40 50
Likviditetsgrad
250%
Meget god
Afkastningsgrad
3%
Svag
Soliditetsgrad
9%
Svag
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste7.5975.23510.2492.021-1.535
Primært resultat921-2.072-3.095-14.608-10.687
Finansielle poster netto-2.456-2.876-2.970-2.145-1.227
Resultat før skat-1.535-4.948-6.066-16.753-11.913
Årets resultat-1.535-5.470-7.070-15.227-11.626
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
-2.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver6.1246.4646.3205.0132.166
Materielle anlægsaktiver07183017
Finansielle anlægsaktiver8698841.013863670
Anlægsaktiver i alt6.9947.3567.3515.9062.853
Omsætningsaktiver27.06318.88220.05224.48522.028
Aktiver i alt34.05726.23827.40430.39124.881

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital2.924-3.801-2.35652365
Langfristet gæld20.29019.46421.50219.62716.070
Kortfristet gæld10.84210.5748.25810.2428.746
Passiver i alt34.05726.23827.40430.39124.881
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31