Gå til indhold

Almenr ApS

2017
Stiftet
13
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Bispevej 4 A
2400 København NV
Kort fortalt
Almenr ApS blev etableret i 2017 og har adresse i København NV. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK -1,5 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen arkitektaktiviteter.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000
Likviditetsgrad
39%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-86%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-38%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15 20
Likviditetsgrad
39%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-86%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-38%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste-1.5368733.2946.9126.332
Primært resultat-15.688-4.420-1.7411.8971.166
Finansielle poster netto347-498-571-89-261
Resultat før skat-16.587-5.1493.6823.068-1.833
Årets resultat-16.653-4.4004.1672.568-1.868
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0
-2.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver2.5593.6841.9731.9372.368
Materielle anlægsaktiver233----
Finansielle anlægsaktiver5.8256.3816.675681168
Anlægsaktiver i alt8.61810.0658.6482.6182.536
Omsætningsaktiver9.6937.3205.1745.9684.352
Aktiver i alt18.31117.38513.8218.5856.888

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital-6.9593.8358.2774.1101.543
Langfristet gæld173168157153-
Kortfristet gæld25.09713.3825.2773.7234.573
Passiver i alt18.31117.38513.8218.5856.888
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
5.000
0
-5.000
-10.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31