Gå til indhold

ALLE OPTIK ApS

1975
Stiftet
9
Ansatte
Adresse
Jægersborg Alle 25
2920 Charlottenlund
Kort fortalt
ALLE OPTIK ApS blev etableret i 1975 og har adresse i Charlottenlund. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 7,1 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen optikeraktiviteter.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.500
1.000
500
0
Likviditetsgrad
370%
Meget god
Afkastningsgrad
26%
Meget god
Soliditetsgrad
75%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15
Likviditetsgrad
370%
Meget god
Afkastningsgrad
26%
Meget god
Soliditetsgrad
75%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.500
1.000
500
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste7.0817.3587.8997.5366.694
Primært resultat1.4901.3871.6571.7761.160
Finansielle poster netto-106-118-140-126-135
Resultat før skat1.3841.2691.5181.6501.026
Årets resultat1.0719851.1551.282728
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.500
1.000
500
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver95114127139152
Materielle anlægsaktiver5006588229991.182
Finansielle anlægsaktiver370370370370370
Anlægsaktiver i alt9651.1421.3191.5091.704
Omsætningsaktiver4.7634.4504.6304.8774.339
Aktiver i alt5.7285.5925.9496.3866.044

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital4.3214.0493.8144.2593.577
Langfristet gæld0----
Kortfristet gæld1.2881.3951.9611.9772.341
Passiver i alt5.7285.5925.9496.3866.044
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31