AARHUS: Umiddelbart inden genoptagelsen af Superligaen torsdag aften var der premiere på Thomas Helmigs nye live-udgave af hans hit Malaga.
Hans varme hyldest til Aarhus bliver spillet på Ceres Park som optakt til hver hjemmekamp, men op til den vigtige kamp mod Randers FC havde han været en tur forbi stadion for at indspillet denne nye udgave af nummeret.
Thomas Helmigs stadionkoncert i Aarhus er på grund af corona-epidemien udskudt til 11. juni 2021, og mon ikke han ved den lejlighed igen giver en live-udgave af den populære sang.
Nu er det nok ikke alle Helmig-fans, der så og hørte live-udgaven af Malaga, de kan se med her i stedet og AGF-fans - der har lyst til et gensyn og genhør - er selvfølgelig også velkomne til at se og høre med.